Facebook Grubumuz
Kullanıcı Girişi | Üyelik
Chroma Key
Tarz : Psychedelic/Space
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri

Chroma Key belki de Kevin Moore’un en ilginç çalışmalarından biridir. Dream Theater ve Fates Warning gibi gruplardan tanıdığımız Kevin Moore 1994 yılında Dream Theater’dan ayrıldıktan sonra Chroma Key’i kurdu. 1994 yılında Nex Mexico’da yer alan Santa Fe’ye yerleşen Kevin Moore burada Dead Aid For Radios’u yazdı. 2000 yılında ise Los Angeles’da “You Go Now” albümünü kaydetti ve Kosta Rika’ya yerleşti. Kosta Rika’da 3 yıl yaşayan Kevin Moore burada yeni Chroma Key albümü için çalışmalarda bulundu. Sanatçı “Graveyard Mountain Home” albümünü ise İstanbul’da kaydetti.

Chroma Key’de Kevin Moore’a eşlik eden bir çok sanatçı vardır. Bunlardan bazılarının ismini verecek olursak : Bas gitarda Joey Vera, bateride Mark Zonder ve gitarda Jason Anderson’dır.

Chroma Key’in müziğini melankolik space rock olarak tanımlayabiliriz. Chroma Key’in müziğinde progressive rock ve elektronik müzik etkileşimleri hissedilmekle beraber detaylı klavye partisyonları müziği karanlık yerlere sürüklemektedir.. Her zaman yeni fikirlere sahip olan ve yapacakları insanı heyecanlandıran Kevin Moore’un projesi Chroma Key’i özellikle space rock seven herkesin dinlemesi gerekiyor diye düşünüyorum.


Albümler
  Dead Air for Radios
  You Go Now
  Graveyard Mountain Home
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2022 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay