Kullanıcı Girişi | Üyelik
Meshuggah
Tarz : Progressive Death
Ülke : İsveç

1987 yılında İsveç'in Umea şehrinde baya karmaşık hatta delice ve belki bir nebze Derin bir şeyler yapma niyetindeki Jens Kidamn (gitar/vokal sonrasında yalnızca vokal), Fredrik Thodendal (Gitar), Peter Nordin (Bass) ve Tomas Haake (Davul) dörtlüsünden oluşan grup İbranice'nin bir lehçesindeki deli kelimesinin karşılığı olan MESHUGGAH ismini doğru kararla seçip derhal bir şeyler üretmeyle başlamışlardır.

Başlarda yoğun bir Metallica etkisiyle güzel Thrash Çalışmaları ortaya koymuş fakat sonrasında bakış açıları ve enstruman çalma teknikleri geliştikçe son derece alışılmamış ve bir o kadar teknik bir müziği kiminin saçmalık kiminin derin (ben deliliği tercih ederim) olarak niteleyeceği şarkı sözleriyle harmanlamışlardır.

Tomas Haake kendine özgü kick/china tekniği, Fredrik'in Jazz-Füzyon etkileşimli fakat son derece absürd soloları, gitar riffleri ayrıca Stengah isimli şarkıların giriş bölümü neler yaptıklarını ve yapabileceklerini kanıtlar bir yerde. Kimden etkilendiklerine gelince kimi etkilediklerinden bahsetmeyi daha uygun buluyorum. Tool, The Dillenger Escape Plan, Sevendust ve Fear Factory gibi. Umarım çalışmalarını sürdürürler.Albümler
  Contradictions Collapse
  Destroy Erase Improve
  Chaosphere
  Nothing
  Catch 33
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2021 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay