Kullanıcı Girişi | Üyelik
Nemrud
Tarz : Symphonic Prog
Ülke : Türkiye

Nemrud, 2008 yılının sonlarına doğru İstanbul'da kuruldu. Türkiye'de yapılan ilk konsept Progressive Rock albümüne imza atan grubun "Journey of The Shaman" isimli albümleri Lirik Müzik etiketiyle müzik mağazalarındaki yerini almış olup, dünyanın en önemli "Progressive Rock" plak şirketlerinden Musea Records'dan gelen teklif üzerine Aralık ayında albümün 30 ülkede yayınlanmaya başlandı.

Yes, Genesis, Pink Floyd, Eloy, King Crimson......, Jethro Tull ve Camel gibi efsaneler, Nemrud 'un şuanki soundunun başlıca etkilendiği gruplar olmuştur. "Journey of The Shaman" albümünün kayıtları 2009 Kasım ayında Türkiye'nin önemli stüdyolarından Stüdyo 18'de Levent Büyük 'ün idaresinde tamamen analog olarak kaydedildi.

Grup adını, albümde anlatılan hikayenin en önemli bölümünün geçtiği Yer'in Göbeği'nin bulunduğu ve "Mitos" 'un Yeraltına geçtiği yer olan Nemrut dağından almıştır. Bu dağ yüzlerce yıl boyunca insanların inandığı iki dünyanın; doğuyla batının birleştiği kutsal bir noktadır. Grubun soundu da aslında Anadolu ezgileri ile Batı dünyasının Rock soundunun karışımı gibidir.

Mert Göçay (Gitar - Vokal), Aycan Sarı (Bas Gitar), Mert Topel (Keyboard) ve Mert Alkaya (Davul) dan oluşan kadrosu ile Nemrud albümde 45 dakika uzunluğundaki üç parçayı konserlerinde yaklaşık 90 dakikaya çıkarıp dinleyicileri 70'li yılların Saykodelik dünyasına sokuyor.


Albümler
  Ritual
  Nemrud
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2021 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay