Kullanıcı Girişi | Üyelik
Dün
Tarz : Zeuhl
Ülke : Fransa

1976'da Fransanın Nantes şehrinde Francis Teillard gitar,  Laurent Bertaud  davul, Jacques Bretonniere  piyano, Michel Blancart bas ve Pascal Vandenbulcke  flüt'ten oluşan VEGETALINE BOUFIOL topluluğu kuruldu. Grubun ismi 1978'de KAN-DAAR olarak değişti. Mahavishnu Orchestra parçalarının yanısıra Zappa ve Magma eserleri de çalıyorlardı. Laurent aynı zamanda bir Henry Cow fanatiği idi ve kısa zamanda bunu tüm grup üyelerine bulaştırdı. Daha sonra gruba sakafoncu  Philippe Portejoie katıldı ve basçı Michel'in yerini de Thierry Tranchant aldı. Grup Nantes çevresinde bazı konserler verdi.

Jean Geeraerts gitarcı Francis'in Bruno Sabathe de piyanist Jack'ın yerine geçince bu yeni elemanlarla grubun adı önce DUNE (O tarihlerde Jean ve Pascal Frank Herbert'in romanlarının etkisindeydiler.) olduysa da bu isim kısa sürede DÜN'e dönüştü.

Grup bu kadrosuyla 1978 - 1981 arasında Nantes çevresinde yaklaşık 40 konser verdi. Ünleri bu bölgenin dışına hiç çıkmadı ve organizasyonlarını kendilerinin yaptığı konserlerindeki dinleyici sayısı ise 5-300 arasındaydı.

 1980'de gruba vurmalı çalgılarda Alain Termol katılırken Philippe (Saksafon) ayrıldı. 1981'de tüm basım masraflarını üstlendikleri ve 1 000 kopya bastıkları tek albümleri olan "Eros"'u çıkardılar. 1982'de Alain ve Thierry ayrıldı onların yerine basta Christian Meiller ve saksafonda Christian Dupont katıldı. Bundan sonra grubun müzik anlayışı biraz daha jazz'a yaklaştı.1983'te dağılana kadar bu kadroyu korudular. Albümler
  Eros
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2021 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay