Kullanıcı Girişi | Üyelik
Psicotropia
Tarz : Eclectic Prog
Ülke : İspanya

Psicotropia, İspanya'nın başkenti Madrid'de 1999 yılında kurulan bir progressive rock grubu. Grupta vokal ve gitarist Pablo Tato, bas gitar ve klavyede Jaime Mariscal,
bateride ise Juan Llull var. Şarkıları genellikle enstrümental olan grubun 2 adet albümleri ve 1 adet dvdsi var. İspanya dinleyecisinin pek alışkın olmadığı bir müzik türü icra eden grup bu yüzden İspanya'nın dışında başarılara imza atmış durumda.

Anlamını basitce akıl yeri olarak çevirebileceğimiz grubun müziğinde ritmik ve melodik modern düzenlemeleri, caz tınılarını ve progressive müziği hisseebiliriz. Grubun en çok etkilendiği grupları: "King Crimson, Muse, Radiohead, Tool ve Mr. Bungle" olarak sayabiliriz. Gelişmiş bir metal müziği deneysel müzikle birleştiren grup kendi stillerini oluşturmuş durumda. İlk albümleriyle ne kadar farklı olduklarını gösteren grup ikinci albümleriyle bu farkı dinleyicilere iyice hissettirdi. Bir çok progressive rock festivali ve partilerinde çalan grup 2004 yılı İspanya yapımı "Muertos Comunes" adlı filmin müziklerini de yapmış.

Müzikte, değişik tadlar arayan progressive müzik severler için bire bir olan grubun resmi sitesi "http://www.psicotropia.com/".


Albümler
  Psicotropia
  Grog
  Psicotropia Live
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2021 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay