Facebook Grubumuz
Kullanıcı Girişi | Üyelik
In Absentia
Porcupine Tree
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 2002
Ortalama Oy :


| morphine sabit link
En sevdiğim albümlerindendir. Aslında Porcupine Tree grubuna bakarsak 'bence' uzun süre kişiliğini oturtamadı. Belki durmadan farklı türlere gitmelerini yaratıcılığa bağlarsınız siz, olabilir elbet. Ama genelde beni sıkar bazı eskileri. Fakat bunla 'Deadwing' en sevdiklerimdendir. Özellikle Blackest Eyes çok kalitelidir. Wedding Nails ise dinlediğim en iyi enstrümantellerdendir. Çok kaliteli albümdür kayıt miksaj, aranjman konusunda bravo denilesi bir albüm bence. Tavsiye ederim.

| Dreamtime sabit link
En sevdiğim porcupine tree albümü.Bu grubu çok fazla dinleyemiyorum biraz sıkıcı geliyor bana ama in absentia çok farklı bir sounda sahip.

| omardiyejon sabit link
Porcupine Tree'nin progressive metal kapılarını sevenlerine araladığı albüm olarak kayıtlara geçmiş bir albümdür In Absentia. 'modernize pink floyd' olarak tanımlanabilecek bir müzik icra eden porcupine tree, steven wilson un dehası ile 'metal' müzikte de hiç yabana atılamayacak ve bana göre mükemmel bi iş çıkarmışlar.
albümde dikkati ilk çeken nokta gavin harrison. 2002 ye kadar kısmen sessiz sedasız yeteneklerini ön plana fazla çıkarmadan(buna steven wilson un yazdığı şarkıların karakteri sebep olarak görünüyor) gelen bi davulcu gavin. fakat biraz daha aksak riffler, daha melodik bir bass ile gavin harrison da coşmuş ve o albümden itibaren evrilerek yine bana göre en iyi aktif davulcu haline gelmiştir. tabi diğer dikkat çekici noktalar ise distortion(porcupine tree tarihinde ilklerden biridir), double cross davul partisyonları gibi 'metal' elementler.
şarkılara değinecek olursak lips of ashes ilk dikkat çeken eser bana göre. tam bir steven wilson dehası gizli bu şarkının içinde. the creator has a mastertape ve strip the soul ise albümün sert karakterini perçinleyen parçalar olarak göze çarpıyor. yine bir trains ve wedding nails de porcupine tree tarihine adını altın harflerle yazdıracak eserler.
uzun lafın kısası bana göre 5/5 lik bir albüm. progressive müziğin evrilmesinde mihenk taşlarından biri olarak duruyor. zira porcupine tree çoklu bakış açılarıyla müziği sürekli ileri taşıyan bir grup ve yaptıkları deneysel işler bu açıdan çok önemli...

Şarkı Listesi
1. Blackest Eyes (4:23)
2. Trains (5:56)
3. Lips of Ashes (4:39)
4. The Sound of Muzak (4:59)
5. Gravity Eyelids (7:56)
6. Wedding Nails (6:33)
7. Prodigal (5:32)
8. .3 (5:25)
9. The Creator Has a Mastertape (5:21)
10. Heartattack in a Layby (4:15)
11. Strip the Soul (7:21)
12. Collapse the Light Into Earth (5:52)

Toplam Süre: 68:18
 
Kadro
- Steven Wilson / gitar, vokal
- Richard Barbieri / klavye
- Colin Edwin / bas
- Gavin Harrison / bateri

Konuk müzisyenler:
- John Wesley / arka vokal (1,4,7), gitar (1)
- Aviv Geffen / arka vokal (4,7)
- Dave Gregory / aranjman (8,12)
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2022 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay