Facebook Grubumuz
Kullanıcı Girişi | Üyelik
Inside
Eloy
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 1973
Ortalama Oy :


| bay.c sabit link
Tam bir uçuş albümü. Tam anlamıyla 'Frank Bornemann' liderliğine Eloy'un ilk dönemi olarak nitelendirilecek üç albümlük sürecin başlangıç noktası.

Genel kanıya göre 'Ocean' grubun en başarılı ve ses getiren albümü olarak kabul edilse de, 'Inside' gizemli ve uçuk havasıyla ve 'Eloy' gerçeğini müzik tarihine ilk kazıyan albüm olmasıyla oldukça önemlidir.

İlk olarak, yaklaşık 18 dklık 'Land of Nobody'ile 'hiç kimsenin ülkesinde' gizemli ve muhteşem bir yolculuğa çıkarır bizi Bornemann ve arkadaşları. Arkasından gelen ,'Inside' ve 'Future City' oldukça başarılıdır. Kapanış şarkısı 'Up and Down' ise bizi bambaşka ruh katmanlarına sokan melankolik bir başyapıttır. Kısacası, 'Eloy' efsanesinin ayak seslerinin 'Progressive Rock' dünyasında duyulmasını sağlayan bu albüm, grup tarihçesinde özel bir yere sahiptir.

| megamefta sabit link
Eloy'un uçuşa geçtiği ilk albüm. Vokalde Frank Bornemann'ın huzur veren sesiyle birleşen psychedelic melodiler deli etmeye yeter bünyeyi. Grup bu albümle Deep Purplevari sounddan vazgeçip -ki Deep Purple o zaman Progressive Rock için çok önemli bir gruptur- Frank Bornemann'ın düşündüklerini gerçekleştirmeye başlamıştır. "Future City" albümün çıktığı sene yılın en iyi şarkılarından biri olarak gösterilir. Albümün büyük başarısının ardından Daybreak ve On the Road singleları yayınlanır. Bu iki single da çok iyi iş yaparlar.

Bu albüm adete uçuşun limitlerini zorlayan Floating'den önce bir haberci gibidir.

Şarkı Listesi
Land of No Body - 17:14
Inside - 6:35
Future City - 5:35
Up and Down - 8:23
 
Kadro
- Frank Bornemann / gitar, vokal, perküsyon
- Fritz Randow / davul, perküsyon, akustik gitar, flüt
- Wolfgang Stöcker / bass
- Manfred Wieczorke / organ, vokal, perküsyon
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2022 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay