Kullanıcı Girişi | Üyelik
Spock's Beard
Tarz : Symphonic Prog
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri

Spock's Beard grup için söz ve müziği yazan ayrıca lead vokal yapıp piyano ve gitarları çalan Neal Morse tarafından kurulmuştur.Grubun müziği 70’lerin ruhunu taşıyan fakat daha komplex enstrumantal partisyonlar içeren progresif tabanlı rock müzik olarak tanımlanabilir.
Grubun çıkardığı ilk iki albüm “The Light” ve "Beware of Darkness" müzik severlerce büyük bir beğeniyle karşılandı ardından grup çalışmalarına devam etti. 2002 yılında çıkardıklar Snow isimli albüm tam bir başyapıt olarak değerlendirildi. Albüm Yes, Genesis, Elp, Pink Floyd gibi progressive rock devlerinin fanları tarafından beğenilmenin yanında günümüzün progressive metal gruplarının fanları tarafından da sevildi.

Grubun kurucusu Neal Morse’un dini inançları nedeniyle müzik yapmay bırakması ve gruptan ayrılmasının ardından büyük bir güç kaybeden grup, dinleyicilerini şaşırtarak son derece başarılı olan Feel Euphoria albümünü piyasaya sürdü. Yoluna devam eden grup bunun ardından bir stüdyo bir konser albümü daha piyasaya sürdü.


Albümler
  The Light
  Beware of Darkness
  The Kindness Of Strangers
  Day For Night
  V
  Snow
  Feel Euphoria
  Octane
  Spock's Beard
  X
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay