Kullanıcı Girişi | Üyelik
Andromeda
Tarz : Progressive Metal
Ülke : İsveç

Daha Dünya ile buluşmasına milyarlarca yıl olmasına rağmen Andromeda prog-metal dünyasında fırtınalar gibi esiyor. İsveç’ten çıkan progressive metalde yetenekli olan bu İsveçli adamlar özellikle prog-metal sevenler için bire bir … Kendilerini müziğin metal gezegeni olarak adlandıran grubun şarkıları power-progressive kalıplarını fazla aşamasa da ayrı bir çekiciliği var.

Andromeda’yı yavaş yavaş tanımaya başlayalım. Andromeda 1999 yılının Haziran ayında yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Ama çıkması planlanan albüm durmadan erteleniyordu. Çünkü Andromeda müziğine uygun bir vokal bir türlü bulamıyordu. Vokal arayışı sonsuz gibiydi, Andromeda bir vokalist ayarlamıştı ama herşey hazır ve prodüktör Danne Bergstrand ile birlikte Dug-Out stüdyolara girmeye 1 gün varkan vokalisti yolladılar. Panik ve depresyon içinde olan War çok yetenekli eski Darkene vokalisti Lawrence’ı vokalleri üstlenmesi için çağırdı. Lawrance elinde ne müzikler ne de sözler olmamasına rağmen hiç zaman kaybetmeden Andromeda ile birlikte stüdyoya girdi, ve grubun diğer üyeleriyle birlikte mükemmel bir iş çıkarttı ve Extension Of The Wish albümü sonunda temel haliyle kaydedildi

Ama bu da esas çözüm değildi Andromeda hala kendine daimi bir vokal arıyordu. Andromeda şans eseri David Frembeck ile tanıştı ve grup David ile görüşmelere başladı. Bir anda sorun çözülmüştü Andromeda artık sürekli bir vokal bulmuştu gruba yeni katılan bu vokalin ismi ise David Frembeck’di.

Extensin of the wish albümüyle birlikte Andromeda tüm dünyada büyük yankı uyandırdı ve prog-metal dünyası için yeni bir güç olarak adlandırıldı. En sonunda Andromeda ikinci albümleri için çalışmaya başladı. Albümün ismi II = I yani Two is One’dı. Albüm 2 adımda yapıldı. Kasım 2001 ayında kayıtlar başladı ve Ağustos 2002 yılına kadar devam etti ve sonuçlar mükemmeldi. Andromeda küçük Fransa turnesinden dönerken bas çalan Gert Daun grubu bırakmaya karar verdi. Bu boşluğu yeni albümde Johan ile doldurdular. Ve yeni albümde tüm basları Johan kaydetti. Yıllardan 2003 yılına geldiğimizde Andromeda 2002-2003 yıl arasında grup ile birlikte konserlere çıkan Jakop Tanentsapf yerine Fabian Gustavvson geçti. Ve Andromeda son halini aldı… Grup Aralık 2004 yılında Pain Of Salvation’in da prodüktörlüğünü üstlenen Roasting House ile anlaştı.

“Two is One” albümünün tanıtımı için çıkılan konserler sırasında grup üçüncü albümleri “Chimera” için materyal toplamaya başladılar. 2004 yılının baharında albümün kayıtlarına başlayan grup Türkiye ve İsveç konserlerinde “Chimera” albümünden bazı parçaları dinleyicilerin beğenisine sundu. Tüm Dünya da 23 Ocak 2006 yılında çıkan albümün prodüktörü ise “Martin Hedin”...


Albümler
  Extension of the Wish
  II = I
  Chimera
  Playing Off The Board
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay