Kullanıcı Girişi | Üyelik
Disenchant
Tarz : Progressive Metal
Ülke : Türkiye

Disenchant'i 2000 yilinda gitarlarda Ali Özen ve Özgür Türkekul,davulda Serkan Bilgi ve bas gitarda Burç Benli kurdu.

Yogun bir sekilde beste çalismalarina girdiler, fakat Burç egitim problemi yüzünden gruptan ayrilmak zorunda kaldi.Üçlü, Megadeth, Metallica gibi thrash gruplarini yorumlarken bir taraftan da bas gitarist ve vokalist aramaya devam ediyordu.

Müzikal zevklerinin gelisimiyle beraber Dream Theater sarkilarini da playlistlerine eklediler. Aykut Bozalan ve Anil Yigit Filiz'in de nihayet gruba katilmasiyla grubun adini "Disenchant" koydular.

Ilk konserleri Izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bahar Senlikleri /2002 kapsamindaydi. Bunun ardindan Ege Üniversitesi Bahar Senlikleri/2002'de genis bir kitleye hitabettiler.2003 yılında grup elemanlarının çoğu Üniversite sınavına hazırlandığı içi bu sezonu konsersiz geçirdiler ve demolarının temellerini attılar.

2003 Aralik'inda Orta Dogu Teknik Üniversitesi Beste Günlerinde ve yine Orta Dogu Teknik Üniversitesi'nde,Mart 2004'te Rock Festivali'nde sahne aldilar. Mayis 2004'te Ege Üniversitesi Bahar Senlikleri 2004'te sahne alan grup bu kadrosuyla son konserini RockIstanbul 2004 Festivali'nde verdi.

Ege Üniversitesi 2004 konserinden kisa süre sonra Aykut Bozalan zaman problemi yüzünden gruptan ayrildi.

Uzunca bir düzenleme sürecinin ardindan besteler son haline ulasti. Bu sirada klavyeye Ilker Tekbasaran'i ve vokale'de Burak Ordu'yu alan grup,yenilenmis haliyle demonun kayitlarina ve prodüksiyon islerine giristi. Disenchant-Dilemma adi altinda çikardiklari demo,aynı zamanda uzun dönem basçıları olan Anıl Yiğit Filiz'le son kez verdikleri 27 Subat 2005 Ooze konseri'nde resmi olarak satilmaya basladi..Yiğit'in ayrılmasının ardından grup basçı eksikliğini Sercan Şay ile kısa sürede kapattı ve son kadrosuyla ODTU 10. Rock Festivali'nde konser verdi.

Grubun son kadrosu:

Ali Özen
Özgür Türkekul
Sercan Şay
Ilker Tekbasaran
Serkan Bilgi
Burak Ordu

Kaynak: Grubun Resmi Web Sitesi


Albümler
  Dilemma
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay