Kullanıcı Girişi | Üyelik
A Silver Mt. Zion
Tarz : Post Rock
Ülke : Kanada

Godspeed You! Black Emperor gitaristi Efrim Menuck, basçısı Thierry Amar ve kemancısı Sophie Trudeau A Silver Mt. Zion’u kurdu. Grup, Efrim’in müzikte kendini keşfetmesi ve düşüncelerini gerçekleştirmesi için bir araç oldu.

Grup daha sonra 7 kişi oldu, grup bundan sonra daha yavaş çalmaya başladı, sonuç olarak stilleri GYBE'a oldukça benzedi. Aynı zamanda müziklerini bir çok deneysel müzik sever ve eleştirmen GYBE tarzı olarak tanımladı. Ayrıca bu türün gruplarında genelde karşılaşmayacağımız Elfrim’in vokali gruba ayrı bir hava katar ve kendini grubu ilk dinlemeye başladığınızda hissettirir.

Grup şu ana kadar çıkarttığı her albümde ismini değiştirmiştir. “He Has Left Us Alone but Shafts of Light Sometimes Grace the Corner of Our Rooms...” albümünü “A Silver Mt. Zion” adı altında, Born into Trouble as the Sparks Fly Upward. Albümünü “The Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band” adı altında, “This Is Our Punk-Rock," Thee Rusted Satellites Gather+Sing,” albümünü “The Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band with Choir” adı altında, “ Horses in the Sky” albümünü “Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band” adı altında çıkartmıştır.


Albümler
  He Has Left Us Alone But Shafts Of Light Sometimes Grace The Corner Of Our Rooms
  Born Into Trouble As The Sparks Fly Upwards
  This is Our Punk-Rock, Thee Rusted Satellites Gather + Sing
  The Pretty Little Lightning Paw E.P.
  Horses In The Sky
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay