Kullanıcı Girişi | Üyelik
Supertramp
Tarz : Crossover Prog
Ülke : İngiltere

1970’ te ‘Supertramp’ albümüyle ortaya çıkan Supertramp, daha önce eşi benzeri görülmemiş sound ve kalitesiyle adından hep bahsettirdi. Her şarkıları dillere dolandı ve çıkan her albümü tüm zamana hitab etti. Aynı zamanda garip tavırlarıyla hep dikkat çektiler.

Yaptıkları tür ne kadar Art-Rock‘ ta olsa onları sophist-rock demek yanlış olmaz. Liriklerini derin konulardan safsatalara kadar geniş yelpazede yazdılar. Mizahi, kaygısız, olabildiğine eğlenceli ve bir o kadar da yumuşak dilli oldular hep. Şarkılarında telefon seslerinden, ufo sesine kadar her türlü denemeyi yaptılar ve hiçbir zaman yenilikten kaçmadılar. Yapılamayanı yaptılar bir yanda. Saksafon, diğer üflemeli aletler, çoğu grubun kullanmadığı vurmalılar ise onlara özgü sound'u yakalamalarına yardım etti. Dışarıdan bakıldığında basit gibi görülen lirikleri dillere yerleşti. Bunun en önemli örneği neredeyse pek farklı müzik türlerini dinleyen insanların vazgeçilmezi oldular benim gibi.

Supertramp’ın progresif dinleyicisinde hep çok farklı yerde durduğu kaçınılmaz bir gerçektir. 70’te başlayan bu gariplikler komedyası 2006’da yeni ürünler vermeye devam ediyor. Son çalışmaları istekleri ve beklentileri pek yeteri kadar karşılamasa da onlar hep diğer elle tutulur.


Albümler
  Supertramp
  Indelibly Stamped
  Crime of the Century
  Land Ho / Summer Romance
  Crisis? What Crisis?
  Even in the Quietest Moments....
  Breakfast in America
  Paris
  Famous Last Words
  Brother Where You Bound
  Free As A Bird
  Classics, Vol. 9
  Supertramp Live '88
  The Very Best Of Supertramp
  The Story So Far...
  The Very Best Of Supertramp - Volume 2
  Some Things Never Change
  It Was The Best Of Times
  Is Everybody Listening?
  Slow Motion
  Retrospectable - The Supertramp Anthology
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2020 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay