Kullanıcı Girişi | Üyelik
Henüz onaylanmamış bir albüm bilgisi. Anasayfaya dönmek için tıklayın.
ENCHANT
Tarz : Progressive Rock
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri

Enchant San Francisco kökenli bir grup. Aslında kuruluş tarihi 1989 olmasına ve 2004'e kadar müthiş bir çalışkanlıkla 7 stüdyo ve 1 konser albümü çıkartmalarına rağmen yeterli önemi görmediklerini düşünüyorum. Bence en önemli sebep fazlası ile Marillion ve Spock's Beard gibi bir tınıya sahip olmaları, sadece distortion biraz daha fazla! Şarkı sözleride aynı şekilde deneysel, kuvvetli ve betimlemelerle dolu. Tanıtmak istediğim albüm ise grubun tek konser albümü olan Live At Last, Oakland California'da 13 Mart 2004 günü kaydedilen bu konser bence işini ciddi yapan müzisyenlerden oluşan bir grubu işaret ediyor. Toplamda 23 adet şarkının icra edildiği bu 2 CD'lik albüm, konser performansı dinlemeyi sevenler için mükemmel bir seçim olur. Doğaçlama yapılan geçişler, akustik çalınan parçalar ile (2 adet) gayet başarılı bir grubu dinleyeceksiniz. Zaten grubun ilk albümü çıkartmasına da Marillion'ın efsanevi gitaristi Steve Rothery ön ayak olmuş.
Albüm tahminen küçük bir alanda kaydedilmiş çünkü seyirci ile ciddi bir diyalog var ve bence bu unsurda (mix'te ayıklayabilirlerdi) albüme samimi bir hava veriyor. Ayrıca stüdyo albümlerinde solist ve gitarist Ted Leonard'ın melodik, tadında ve abartıdan uzak vokal performansı şaşırtıcı bir şekilde konser boyunca enerjisini kaybetmeden devam ediyor.
Velhasıl, Enchant bence gerçekten çok iyi bir "progressive rock" grubu, tek dezavantajları ise yapmak istediklerini zaten başarı ile yapan büyük abi'lerinin halen bir şekilde piyasa da olmaları (Marillion, Spock's Beard, Flower Kings)


Albümler
Gruba ait albüm bulunmamaktadır.
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay