Kullanıcı Girişi | Üyelik
Devin Townsend
Tarz : Progressive Metal
Ülke : Kanada

1972 doğumlu Kanadalı müzisyen ve yapımcı Devin Townsend ekstrem metal grubu Strapping Young Lad'in vokali, gitaristi ve söz yazarı olmasının yanında solo kariyeri ile de ön planda olmuştur.

1993 yılında Steve Vai'nin Sex and Religion albümünde vokal görevini üstlendikten sonra kendi kurduğu Strapping Young Lad grubu altında 2006 yılına kadar albüm çıkartmıştır. Aynı dönemlerde, 1999'dan itibaren, kendi kurduğu HeavyDevy Records şirketi altında ise solo projelerine yer vermeye başlamıştır. Solo kariyerinin ilk dönemlerinde çıkardığı albümleri The Devin Townsend Band adı altında da oluşturduğu grup ile çalmıştır.

2007'de bir süre müzisyenlik kariyerine ara verdikten sonra 2009'dan itibaren The Devin Townsend Project adı altında dört albümlük bir projeye başlamıştır. Porjenin ilk iki albümü 2009'da yayınlanmıştır. Kalan iki albümün ise 2011'de yayınlanması beklenmektedir.

Köklerini metal müzikten alan Townsend'in prodüksüyon tarzı zaman zaman Frank Zappa ve Phil Spector'a benzetilmektedir.Albümler
  Ocean Machine: Biomech
  Infinity
  Official Bootleg
  Ass Sordid Demos I
  Christeen + 4 Demos
  Physicist
  Terria
  Accelerated Evolution
  Devlab
  Ass Sordid Demos II
  Synchestra
  Hummer
  Ziltoid the Omniscient
  Ki
  Addicted
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay