Kullanıcı Girişi | Üyelik
Magyar Posse
Tarz : Post Rock
Ülke : Finlandiya

Grup ilk olarak, 1997 yılında Finlandiya Pori'de 5 genç erkek tarafından kurulmuş ve ismini 2000 yılında ismini Magyar Posse olarak değiştirmiştir. İlk yıllarında şehirlerindeki diğer enstrümental gruplarla turneye çıkan grup zamanla daha iyi işler çıkartmııştır. İlk yıllarında Ennio Morricone, John Barry ve Astor Piazzola'dan oldukça etkilendiğini söyleyen grup post-rock gruplarından da etkilendiğini söylemiştir.

Sonbahar 2000 tarihinde ismini "Magyar Posse" yapan grup bu ismin biraz bulanık olduğu için seçtiklerini ve ve beyaz şarap markasıyla ilgisi olduğunu söylüyor. 2001 yılında ilk albümünü bitiren grup Kasım 2002 yılında Verdura tarafından çıkartılan 500 kopyanın hepsini sattı. 2002 yazında Avrupa turnesine çıkan grubun Litvanya'da müzik aletlerinin çalınması sonucu turneyi erken bitirmek zorunda kaldı.

Mayıs 2003'te ikinci albümü Kings Of Time'i bitiren Magyar Posse albümde keman çalan Sandra Mahlamäki'yi gruba dahil etti. Mart 2004'te çıkan albüm bir çok Fin müzik dergisinden olumlu eleştiriler aldı ve Finlandiya'da 2500 kopya sattı.

 2006 yılında üçüncü albümü "Random Avenger" adı altında çıkartan grubun tek video klibi de bu albümün ilk şarkısı "Whirlpool of terror & tension” a çekti. Klibe Las Palmas videonun sitesinden, facebook'dan ve youtube gibi adreslerden ulaşabilirsiniz.

Resmi internet sitesi http://www.magyarposse.com adresinde iki adet full parçası ve Finlandiya'da verdiği bir konserin tamamına ulaşabileceğiniz Magyar Posse'yi post-rock severler mutlaka kaçırmamalı.

 Albümler
  We Will Carry You Over The Mountains
  Kings Of Time
  Random Avenger
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay