Kullanıcı Girişi | Üyelik
Pyramaze
Tarz : Progressive Metal
Ülke : Danimarka

 Pyramaze'in tohumları 2001/2002 kışında gitarist Michael Kammeyer henüz 24 yaşındayken eski grubu Damion'dan ayrılmasıyla atıldı. Ayrılıktan sonra Michael kafasını toparlamak ve yeni esinlenmeler edinmek için müziğe kısa bir süre ara verdi. Bir kaç ay sonra kafasında söz ve müzikleri tamamen kendisinin yapacağı albüm fikri oluştu. Ardından hemen şarkıları yazmaya koyulan Michael 2002 yazında albüme yetecek kapasitede materyali yazmıştı. Zaman geldiğinde grubun adı ve grup üyeleri aranmaya başladı ve Pyramaze şekillenmeye başladı.

Michael'ın ilk iki müzisyeni çok uzaklarda araması gerekmedi. Danimarkalı davulcu Morten Gade Sorensen ve bas gitarist Niels Kviest Michael'ın daveti üzerine grupta çalmayı kabul ettiler. Sıradaki kişi Michael'in internetten tanıştığı Amerikalı klavyeci Jonah Weingarten'di. Weingarten'in gruba katılmasıyla, Danimarkalı müzisyenler ile Weingarten okyanus'un ötesinde olmalarına rağmen şarkıları oluşturmaya başladılar. Kısa süre sonra Jacob Hansen prodüktörlüğünde yeni albüm çalışmalarına başlayan grup Lance King'in de vokalistliğe geçmesinden sonra 'Melancholy Beast' adını verdikleri albümlerini 2004 yılında yayınladı.

Albüm yayınlandıktan sonra Kuzey Amerika, Danimarka, Almanya ve Fransa'da konserler veren grup fazla zaman geçmeden yeni albüm çalışmalarına başladı. Kayıtları 2005 yazında tamamlanan ve 'Legend Of The Bone Carver' adını taşıyan konsept albüm, tüm dünyada büyük plak şirketleriyle anlaştıldıktan sonra 2006 yılında yayınlandı ve grup ilk albümden de büyük sükse yaparak Kloften Fest,

 Bloodstock Open, Headbangers Open ve Prog-Power Fest gibi büyük müzik etkinliklerinde sahne aldı.

Vokalist Lance King 2006 yılında gruptan ayrıldığını açıkladıktan sonra gruba eski Iced Earth vokalisti Matthew Barlow dahil oldu ve grup metal dünyasının ilgisini çekti. 

 

http://www.myspace.com/pyramazeAlbümler
  Melancholy Beast
  Legend of the Bone Carver
  Immortal
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay