Kullanıcı Girişi | Üyelik
U.K.
Tarz : Symphonic Prog
Ülke : İngiltere

1978' de bas ve vokalde John Wetton, davulda Bill Bruford, gitarda Allan Holdsworth, klavye ve elektrik kemanda Eddie Jobson tarafından İngiltere' de kurulmuştur.

1978 yılında kendi adlarındaki ilk albümlerini çıkartmışlardır. Progresif rock müziğin söner gibi olduğu bu yılların tersine oldukça sağlam bir albümdür bu. Teknik bakımdan kusursuzdur. Grup üyelerinin progresif rock dünyasında iyi bilinen isimlerle çalışmış olmasıda başka bir avantajdır. Keza; Eddie Jobson, Curved Air, Roxy Music, Frank Zappa' ile çalışmıştır. John Wetton, Soft Machine ve Gong'da, Bill Bruford, King Crimson da çalmıştır o yıllarda.

1979 yılında ikinci albümleri Danger Money' i çıkartan grupta, davula bu sefer başka bir usta olan Terry Bozio geçer. Albümde bir gitaristin olmamasına rağmen, grup elemanları işlerini layıkıyla yapıp müzikal bakımdan güzel bir albüme imza atarlar. Bu albümden sonra Night After Night Live! adındaki konser albümünü yayınlanır. Albümde iki yeni şarkı da bulunmaktadır. Ve malesef bu son albümleri olur.

En güncel olarak plak şirketi tarafından, 1999' da eski konserlerinden seçme parçaların olduğu Concert Classics Vol. 4 adlı konser albümü yayınlanmıştır.

Albümleri:

U.K. - 1978
Danger Money - 1979
Night After Night Live! - 1979
Concert Classics Vol. 4 - 1999

Web Siteleri : http://www.cogs.susx.ac.uk/users/ronc/itdon/itdon.html

 Albümler
  U.K.
  Danger Money
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay