Kullanıcı Girişi | Üyelik
2112
Tarz : Heavy Prog
Ülke : Arjantin

1984 yılında Rush fanı olan gitarist Juan Tambussi ve baterist Sergio Moscatelli "Fahrenheit " adında kompleks bir heavy metal grubu kurmaya karar verdi. Bir süre sonra dağılan bu grubun iki elemanı Lucho Paseri ile bağlantıya geçti ve Yes benzeri bir grup kurdu. Bu sefer yaygın ve genel bir projeye imza atmak isteyen bu üç isim, Rush, Yes ve heavy rock gruplarını bir kazanda eriten bir grup ortaya çıkardı. Bu grubun ismi 1986 yılında resmi olarak 2112 olarak açıklanacaktı. Gelecek yıllarda bir çok konsere katılan grup 1990 yılında tüm şarkıların ve kompozisyonun İspanyolca olduğu ilk albümü " "Alterando las Divisiones" adı altında çıkardı. Albümün prodüksüyonunu Sergio'nun kardeşi yapmıştı.


Devam eden yıllarda bu üçlü bir çok festival ve müzik organizasyonlarında yer aldı. Bu müzik festivallerinin büyük bir kısmı heavy metal festivalleriydi. Bu festivaller sırasında ikinci albümleri için demolarını kaydeden grup daha sonra plak şirketleriyle çıkan sorunlar dolayısıyla bir çok şarkısını yayınlayamadı. 1994 yılındaysa serbest kalan gruba katılan klavyeci Adrian Katz ile grup, yine İspanyolca olarak ikinci albümü "Intro"yu çıkardı. İlk albüme oranla yurt dışında daha fazla başarı kazanan ikinci albüm Avrupa şirketlerinin dikkatini çekti böylece albüm bir süre sonra İngilizce olarak yeniden kaydedildi ve Amerika'da satışa sunuldu.


İkinci albüm sonrasında grubun üçlüsü arasında yeni bir kriz meydana geldi ve bunun sonucunda Katz grubundan ayrıldı. Grup tüm bunlara rağmen; Amerikan neo grubu Iluvatar'ın desteğiyle eskisinden çok daha güçlü konserler vermeye yeniden başladı. ayrılmasıyla yeniden bir buhran dönemine girmek zorunda kaldı.

1999 yılında Lucno Paseri gruptan ayrıldı ve yerine Tambussi'nin eski grup arkadaşı "Daniel Bazán" geçti. Bu kadrosuyla ilk kez uluslararası bir progressive rock festivaline katılan grup İsveç'li grup Anekdoten'in özel konuk olduğu "Buenos Aires Prog 99"'da sahne aldı.

"Glory Lies Ahead" grubun üçüncü albümüydü ve grup ilk kez şarkıları İngilizce yazmıştı. 2112'nin çıkartmak için en fazla çaba sarfettiği albüm olan "Glory Lies Ahead" 2000 yılında müzik raflarındaki yerini aldı. Bir çok progressive ve progressive metal internet sitelerinde ve dergilerinde ısrarla önerilen albüm, tüm dünya da çok iyi izlenimler aldı. Son yıllarda;
grup üyeleri müzik piyasasında olmasına rağmen grubun etkinliği oldukça azalmıştır. 2005 yılının ikinci yarısında Bazángruptan ayrıldı ve yerine Uruguay'lı basçı Gabriel Costa geçti. 2006 yılında yeni albümleri için şarkılara ve konserlere niyet eden grubun yeni albümünün ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor.Albümler
  Alterando las Divisiones
  Intro
  Glory Lies Ahead
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay