Kullanıcı Girişi | Üyelik
Henüz onaylanmamış bir albüm bilgisi. Anasayfaya dönmek için tıklayın.
Amenophis
Tarz : Symphonic Prog
Ülke : Almanya

Genesis,Yes gibi devlerin müziklerini kendilerine örnek alan, bunun yanında kişisel yetenek ve yaratıcılıklarla kanımca dünya üzerindeki en iyi senfonik prog. şaheserini (ilk albümleri "Amenophis") yaratmışlardır.

Amenophis 1978 yılında Michael Roessman, Wolfgang Vollmuth ve Stefan Roessmann tarafından kuruldu. Grup, adını bir mısır firavunundan aldı.

İlk albümlerini olan "Amenophis" i kendi stüdyolarında 1983 yılında hazırladılar. Albüm satışlarının düşük olması, grubun tüm ekipmanlarını satmaya zorladı. Bu nedenle ömürleri fazla uzun olmadı. Daha sonra 1987 yılında yeni bir kadroyla "You and I" albümünü çıkarttılar ki pek kayda değer bir albüm olmadı.

Değeri,dahiliği anlaşılamamış grupların başında gelir "Amenophis". Fazla ilgi görmemesi elemanların ilk albümde pes etmelerine neden oldu sanırım. Bana göre çok yazık oldu. Adı en iyiler arasında gösterilmeyi en çok hakkeden grup olarak gözümdeler hep. 1983 tarihli "Amenophis" albümleri her senfonik prog. manyağının arşivinde bulunmalıdır.

Albümler
  Amenophis
  You and I
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay