Kullanıcı Girişi | Üyelik
Selim Işık
Tarz : Prog Power Metal
Ülke : Türkiye

Selim Işık 05/15/1975 tarihinde, Sivas Suşehri Olucak Köyü’nde doğdu. Yıl 1989... TRT’de rastgele karşısına çıkan Metallica-One, onun hayatını değiştirecekti.Artık gerçekten müzik dinleyecek ve gitar çalmaya ilgi duyacaktı.

1993 yılında Gitarda Selim ve Muharrem,davulda Fatih olmak üzere PREDATOR adlı bir thrash metal grubu kurmuşlardı.1995 yılında kendi istediğini yapmaya daha yakın olabileceği bir ikinci el Maison elektro gitarı ona annesi almıştı. Bu dönemde Predator grubuna bir basçı almaya karar verirler.Ömer İlyas Güney’i de gruba dahil ederek yollarına devam etmeyi düşünürken; Ömer, diğer grubu olan ADA EKSPRESİ’ne Selim’i davet eder.

Yıl 1996... Böylece Selim ve Ada Ekspresi için çok önemli bir adım atılmış oldu. Katılımcı ruhunun ve gelişimciliğinin geri beslemesini Ada Ekspresi’nden alabileceğini düşündüğü için bu gruba daha fazla önem vermeye başlamıştı. Grubun diğer elemanları da aynı gelişimci ruha sahipti.Gitar:Erhan Turan Bas:Ömer İlyas Güney Davul:Alper Yazıcı (Davulda Levent Bursalı Vokalde de Sadi Baydar daha sonradan grupta yeraldılar.) Ada Ekspresi, Türkçe Sözlü Progresif Metal grubuydu.

Bu gelişmeler Selim’i daha çok müziğe bağlıyor ve artık 1996’da kazandığı Marmara Üniversitesi Elektronik Bölümü ikinci planda kalıyordu. Okulda öğrenciler diyotlarla uğraşırken Selim, La Majörün ilgili minör çeşitleriyle haşır neşir olduğundan yanlış yerde olduğunu anlamıştı. Ne var ki bu dönemlerde Ada Ekspresi çalışmaları grup elemanları hiç istemese de disiplinli gitmiyordu. Selim, farklı bir yönelimle bu durumdan hafif sıyrıklarla kurtulmaya çalışıyordu. Bu yönelim, Türkiye’de az dinlenen grup müziğinin dışına çıkıp, daha popüler olan müzik tarzında çalışmalar yapmaktı. Teoman Topçu’yla tanışması, bu yönde önemli bir adımdı. Teoman, kendi demosunu çıkarmaya çalışıyor ve Selim’le sık sık görüşüyordu. Uzun çabalar sonucu önemli sayılacak, gözle görülebilen(!) ilk çalışmalar ortaya çıkarabilmişlerdi.

Bir demo kaydı... Demo 2 parçadan oluşuyor: Necati Topçu ve Esra Genel bestesi ve Selim’in ilk aranje çalışması olan Sonsuza Dek Ağlarım ve Selim’in ilk beste çalışmalarından Mohikan.Edindiği tecrübeleri paylaşma fikrini hayata geçirmek için ders vermeye başladı. 2001 de CRASH AND BURN grubuna dahil oldu.Bas: Selim Eralp Davul: Erhan Çabuk Gitar: Özgür. Çeşitli bar programlarından sonra maddi zorluklar nedeniyle grup değiştirerek TRİP adlı grubta solo gitar çalmaya başladı.

Yıl 2002... GitarVokal:Serhat Davul: Sedat Özbek. Evet, bu tarz çalışmalar Selim’in yapmak istediği müziği barındırmasa da kendi içindeki müziğe yatırım yapabileceği düşüncesiyle devam etti. Ada Ekspresi nin çeşitli nedenlerden müziğine eğilememesi Selim’i kendi projelerine yönlendirdi.YAZGI böyle başladı.


Albümler
  Yazgı
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay