Kullanıcı Girişi | Üyelik
The Perfect Element Part 1
Pain of Salvation
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 2001
Ortalama Oy :


| Inside the Pain sabit link
İşte mükemmel bir gruptan kusursuz bir albüm. Biraz fazla iddalı gibi gelebilir ama gerçekten kusursuz bir albüm TPE. Grubun kendini ıspatladığı, daha çok tanınmasını sağlayan, ismini geniş kitlelere tanıtan albümdür TPE.

Albüm pos'un tüm albümleri gibi bir konsept albümdür her şarkı hikayenin bir parçasıdır. Kısaca değinmek gerekirse hikaye iki kişi üzerine kuruludur, ikisi de bir şekilde şiddete maruz kalmış bir erkek ve bir kız coçuğunu ileride kesişen hikayesi konu alınır albümde.

Albüm'de inanılmaz bi bütünlük vardır daha ilk şarkıda sizi içeri çeker ve albüm bitene kadar dış dünyayla ilişkiniz kesilir sizi diyardan dayara götürür.

Daniel Gildenlow'un şekilden şekile soktuğu inanılmaz etkileyici sesi, tertemiz bir kayıt, harika şarkı sözleri, dahice yazılmış şarkılar kısacası bu albümde herşey harika. Dikkat çeken şarkılar diye yazmayacağım çünkü parça parça dinlenilecek bi albüm değil TPE. Hala dinlemediyseniz mutlaka edinin...

| Dreamtime sabit link
Hayatımda dinlediğim en iyi konsepte artı müzikal içeriğe sahip bir albüm. İkincisini sabırsızla beklemekteyiz ama sanırım 3-4 sene sonra anca kavuşuruz :((

Bu albüm hakikaten gelmiş geçmiş en iyi progressive metal albümlerinin başında gelir. Herşeyi ile kusursuz. Grup bu albümle baya tanındı zaten ve bir çok ülkeden ilgi gördüler.

Albümde Daniel'ın çocukluğuna dair birçok şey olduğunu okumuştum bir yerde. Ama anlatılan hikaye hakikaten isanı etkiliyor.Ve Daniel vokali ile her şarkıda öldürmesini biliyor :))

Kesinlikle Pos'un en iyi albümü diyebilirim her ne kadar ayırmak istemesemde :))

| ahmetkemalyildiz sabit link
Pain Of Salvation'ın bariz bir şekilde, utanmadan, sıkılmadan, bizleri düşünmeden uçuşa geçtiği kusursuz elementi. gildenlöwgillerin daniel; bu albümde kişisel bir konsepte imza atmıştır. Bu albümle birlikte grup uluslararası arenada kendine yer bulmuştur ve büyük kitlelerce tanınmıştır.

Albümün hemen her parçasında; temada tek bir melodiyi yakalarsınız. Bu da albümün tek bir melodiden türediğinin göstergesidir. Albümde kadın vokallere yer verilmiştir. Lakin bu kadın vokalleri, her türlü sesin altından alnının akıyla çıkan vokal tanrısı Daniel Gildenlöw'den başkası değildir. Albümün tamamı melankoliktir, insanı uyuşturur. Grubun en progresif, en zor, en fazla kasan çalışmasıdır. Albümün orijinali elimde yok ama tahminimce gruba bir orkestra eşlik etmiştir bu albümde.

Hepsi birbirinden klasik şaheserleri barındıran bu albümde şu parça şundan daha güzel gibi bir yorum yapmak müzikseverleri zora sokar. Çünkü baştan sona mükemmel bir albümdür. Muhteşem element artık geri dönmüştür.

| morphine sabit link
Pain Of Salvation'la tanışma albümümdür. 'Used' açılış anından itibaren beni uçurmuştu. İlk melodiler, sözlerin güzelliği, vokallerin sertten yumuşak bir hale ani ve kaygan geçişleri adeta beni benden almıştı.
Ashes'la ağlama ,ihtimaliniz mümkündür. King Of Loss, Falling, Morning On Earth'te ise başka diyarlara uçma ihtimaliniz mümkündür. Yumuşak bir grup sandığım POS'un Entropia ve One Hour By The Concrete Lake'ini dinlediğimide ise müzikal yeteneklerinin yanında ne derece coşabildiklerini ve ne kadar kompleks bir havaya bürünebildiklerini anlamıştım. Sert progresif sevenlere tavsiyem bu albümlerdir. Ama eğer geceleri insomniak yataklarda uyumaya çalışıyorsanız koyun sert bir kahve yakın bi sigara koyun bu albümü cd player'a uzanın ve gözlerinizi kapatıp Ashes ve Morning On Earth dinleyin. Uyur-uçarlık garantili şaheser bir albüm... Sigarayla yatağı yakarsanız bana gelmeyin ama :) Dinlememiş olan varsa çok şey kaçırdığı kesin. Albümün bana göre tek eksiği aşırı uzun (3 dk) introları. Ama bu bile kendi başına bir eksik değil... Tüm yapısıyla 'Über' bir albüm.

Şarkı Listesi
1. Used (5:23)
2. In The Flesh (8:36)
3. Ashes (4:28)
4. Morning On Earth (4:34)
5. Ideoglossia (8:29)
6. Her Voices (7:56)
7. Dedication (4:00)
8. King Of Loss (9:46)
9. Reconciliation (4:24)
10. Song For The Innocent (3:02)
11. Falling (1:50)
12. The Perfect Element (10:09)

Toplam Süre: 72:37
 
Kadro
- Daniel Gildenlöw / gitar, vokal
- Johan Hallgren / gitar
- Kristoffer Gildenlöw / bas
- Fredrik Hermansson / klavye
- Johan Langell / davul
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay