Kullanıcı Girişi | Üyelik
One Hour By The Concrete Lake
Pain of Salvation
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 1999
Ortalama Oy :


| Inside the Pain sabit link
One Hour By The Concrete Lake Pain of Salvation'un belkide en zor albümüdür.içine girmesi gerçekten zor bir albümdür.Konsept olarak sanayileşme ve çevre kirlilği konu edilmiştir.

Sovyetler birliği nükleer atıkları bir göle boşlatmıştır,göl çevresinde ölümlerin başlaması üzerine gölü beton dökerek gerçeği örtbas etmeye çalışmıştır.Bundan çok etkilenen Daniel konsepti bu konu üzerine kurar.Albümün ismide burdan gelmektedir.Şahsi fikrim BE'nin konseptiyle benzerlikler göstermektedir azda olsa.

Dediğim gibi zor bi albümdür içine girmesi zordur ama sonunda bir Pain of Salvation albümüdür iyidir sağlamdır sadece diğer albümlerin gölgesinde kalmıştır bence.Inside,inside out,piligrim,the big machine en dikkat çeken şarkılardır.Ama bu albümde pos asıl kıyağı japon dinleyicilere geçmiştir.Albüme konulmayan iki bonus şarkı vardırki Beyond the Mirror ve Timeweaver's Tale bunlar japonyada çıkan albümlere bonus şarkı olarak eklenmiştir.İkiside inanılmaz güzel şarkılardır.Eğer direk albüme konulsalardı belkide bu albüm diğerlerinin yanında bu kadar arka planda kalmazdı diye düşünüyorum...

Belkide en az sevilen pos albümüdür ama inside ve inside out gibi en sevilen pos şarkıları bu albümdedir mutlaka dinleyin derim...

| Dreamtime sabit link
"Inside the pain" adlı arkadaşın da dediği gibi hakikaten içine girilmesi zor bir albüm. Biraz sönük kalmış bir Pos albümü bu albüm. Ama benim için pek de öyle değil. Hiç bir albümü-parçayı atlamadan ayırmadan dinlemekteyim. Bu albümde çok farklı şeyler var. Grup gitgide olgunlaştığını gösteriyor. Özellikle liriklerdeki içerikle. Konsept olarak çok iyi düşünülmüş bir konu var. Grubun bu tarz şeylere arkasını dönmemesi çok güzel. Water, home, inside ve inside out çok çok güzel parçalar. Özellikle inside out parçası çok güzel bir çıkış parçası olmuş.

Şarkı Listesi
1. Spirit Of The Land (0:43)
2. Inside (6:12)
3. The Big Machine (4:21)
4. Handful Of Nothing (5:37)
5. New Year's Eve (5:37)
6. Water (5:05)
7. Home (5:44)
8. Black Hills (6:32)
9. Shore Serenity (3:17)
10. Pilgrim (3:13)
11. Inside Out (6:37)

Toplam Süre: 58:35
 
Kadro
- Daniel Gildenlöw / vokal, gitar
- Fredrik Hermansson / klavye, samplelar
- Johan Langell / davul, perküsyon, vokal
- Kristoffer Gildenlöw / bas and vokal
- Johan Hallgren / gitar
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay