Kullanıcı Girişi | Üyelik
Entropia
Pain of Salvation
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 1997
Ortalama Oy :


| Dark-Dream sabit link
bu albumu ilk dinledigimde sunu demistim,dur ya bu ne ? funk? hardcore? ilginc. ofke?
klasik akımları takip ederken beton etkisi yaratmıstı bende.bana fazla demistim.
uzun bir sureden sonra tekrar bu albumu taktım ve işte o gun hersey basladı. bir gruba daha hayranlık besliyordum artık.
bircok farklı turun birlesimi,2 gitarin hic olmadıgı kadar aktif kullanılması ve kanatimce gelmis gecmis en orjinal gitar soloları bu albumdeydi..konsept bir yapısı varı. 3 bolumden olusuyor,savastan bahsediyor kabaca album.
tabiiki de herseyden once beste kalitesi...bu albumde sunu anlıyorsunuzki Daniel Gildenglow bir dahi.grubun herseyini omuzlayan gecek bir lider.tum besteler inanılmaz.
daha ilk sarkıda icinize isliyor,rock'ı biraz seviyorsanız bu sarkıyı begenmemenize imkan yok..cunku duygusundan sololarına kadar hersey 4 4luk.o coskuyu, evet evet duygusunu heryerinizde hissediyorsunuz.tum albumde bu sarkının gelecegi gibi.sonraki favorim people passing by.birini begenip digerini begenmeme ihtimaliniz yok denebilir ki bu albumde bu basıma geldi
winning a war'in funky girisi,sonraki patlaması,stress'in hardcore vari yapısı,plains of dawnin melankolisi,obivion ocean'ın duygusal arpejli yapısı.her bakımdan sizi saran bir album.hardcore hic sevmememe ragmen bu kadar guzel birlestirmis sarkılara hicbir zaman hayir diyememisimdir. ve leaving entropia gibi klasik gitarla işlenmis bir parcalay album kapanıyor.
ofkeli ,duygusal ve orjinal bir album.

| Inside the Pain sabit link
Gerçekten ama gerçekten harika bi albüm.Duyguların içinde kaybolacaksınız agresif,hüzünlü,öfkeli,yaralı,korkmuş şarkılar var bu albümde.daniel gildenlow'u bu kadar kızgın bu kadar ürkek ve duygusal dinleyebileceğiniz bi albüm daha yok.
Entropia grubun ilk albümü olmasına rağmen besteler,gitar rifleri,sololar insanı dumur edicek kadar ustaca,zekice yazılmış,karmaşık bi okadarda içten.Özellikle People Passing By...en güzel pos parçası desem sanırım çok itiraz eden çıkmaz.Birde Oblivion Oceon vardırki bu albümde kelimeler anlamsız kalır...
Galiba fazla abarttım ama Pain of Salvation gerçekten inanılmaz bir grup.mutlaka dinleyin bu albümü kopamayacaksıız.Entropia'ya girin Daniel'le bilikte yürüyün dünyayı birde onun gözüyle görün...

| Dreamtime sabit link
Pain of salvation'ın bendeki yeri bambaşkadır.Her albümü benim için inanılmaz değerli. Müziğe bu kadar tutunuyor olmamın sebeplerinden biridir bu grup. Entropia albümü için ise diyeceklerim Pos'un bence en sert albümü. Özellikle albüm de işlenen konseptle müziğin asiliği birebir örtüşüyor. Albümü her dinlediğimde çok farklı tatlar alıyorum. Pain of salvation'ı bilmeyen ve dinlemek isteyenler için direk önerebileceğim albümlerinden biri. Bir diğeri ise perfect element.

Winning a war, people passing by parçalarını iyice dinleyen ve hazmeden zaten grubun değerini anlayacaktır :) Oblivion ocean ile insanı dağıtıyorlar zaten. Nightmist çok güzel parçalardan bir diğeri. Şarkı zaten girişi ile yerle bir ediyor duygularımı .

| ahmetkemalyildiz sabit link
Gildenlöwgillerden Daniel'in ilk albümü. Baştan sona kült parçaları bünyesinde barındırır. Bazı hayranlara göre grubun en iyi albümü. Belki bunda Daniel Magdic'in şarkı sözü yazımında yer almasının da etkisi vardır diye düşünmeden edemiyorum. çünkü harika gitar atışmaları bu albümde var. Belki prodüksiyon biraz zayıf ve enstrümanların sesi azıcık kısık gibi ama bu albümün kült olmasını engelleyemiyor.

Farklı tarzların ustaca harmanlandığı bu albümde Daniel'in gelmiş geçmiş en büyük vokalistlerden birisi olduğunu anlıyorsunuz. Albümdeki vokal kompozisyonları ancak bu kadar mükemmel olabilirdi.

Fanların gönlünde özel bir edinen en güzel PoS parçalarından 'People Passing By'; çocuğun babasına savaşa gitme diye bağırdığı, ona duyduğu öfkeyi en iyi bir şekilde anlatan 'Winning A War'; akustik gitarın harika bir şekilde kullanıldığı Leaving Entropia öne çıkan parçalar.

Grubu bu albümden beri takip eden fanların da önünde saygıyla eğilmekten başka hiçbir şey yapamıyorum.

Şarkı Listesi
1. ! (Foreword) (6:11)
Chapter I:
2. Welcome To Entropia (1:22)
3. Winning A War (6:33)
4. People Passing By (9:07)
5. Oblivion Ocean (4:43)
Chapter II:
6. Stress (5:01)
7. Revival (7:39)
8. Void Of Her (1:46)
9. To The End (4:57)
10. Never Learn to Fly (Japanese Bonus)
Chapter III:
11. Circles (0:55)
12. Nightmist (6:49)
13. Plains Of Dawn (7:23)
14. Leaving Entropia (epilogue) (2:31)

Toplam Süre: 64:59
 
Kadro
- Johan Langell / davul, vokal
- Daniel Gildenglöw / vokal, gitar
- Kristoffer Gildenlöw / bas, vokal
- Fredrik Hermansson / klavye
- Daniel Magdic / gitar, vokal
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay