Kullanıcı Girişi | Üyelik
10,000 Days
Tool
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 2006
Ortalama Oy :


| Dark-Dream sabit link
Tool'un düzenleme açısından en iyi albümü benim açımdan, ayrıca şarkılardaki koyu atmosfer ve melankoli iyiden iyiye artmış. Hele soğuk günlerde dinlenildiğinde iyiden iyiye içinize işliyor, çok daha karanlık ve groovy bir sounda sahip şarkılar var, gerçekten uğraşılmıs gitar harmonileri, önceye göre gitar düzenlemelerini kat kat iyi. Melodik açıdan çok daha zengin bir yapı var. Güzel bir albüm yapmışlar.
Ayrıca diğer albümlere göre daha sert bir yapıya sahip. Bu albümün çıkması için çok bekledi Tool severler ve sanırım değdi de.Çünkü kendini gerçekten yenilenmiş ve farklı bir Tool var karşımızda.

| opeth sabit link
Albüm kapağındaki optik bulmacaları 1 yana tam bir olgunluğun ürünü.4 garip insanın müthiş uyumu,tam bir şaheser.Her şarkı birbirinden enteresan demeye gerek duyuyorum.Yada siz en iyisi -wings for marie part 2 - yi gözleriniz kapalı dinleyin.

| ahmetkemalyildiz sabit link
İlk başta, zaten albümün adını duyunca insan irkiliveriyor hemen. Ne demek oluyor bu on bin gün? Yaklaşık yirmi yedi yıla tekabül eden bu günlerin bir sebebi hikmeti olmalı. King Crimson hayranı; dahi bir gruba öncülük eden dahi adam Maynard James Keenan’ın merhum annesi ölmeden önce sakat olarak geçirdiği yılların toplamıdır bu. Ayrıca bu yılların sonunda, yani on bin günün ertesinde öleceğini bizzat kendi ağzıyla evladına söylemiştir. Size anneniz böyle bir haber verseydi nasıl bir tepki verirdiniz? Canınız, ciğeriniz olan annenizle birlikte, hele ki onun öleceği günü bildiğiniz halde, hayatınızı devam ettirebilmeniz için kendinizde nasıl bir ruh hali belirirdi? En yalın ifadeyle, yaşamdan zevk alabilir miydiniz? Gülerken ya da ağlarken aklınıza sizin dünyaya gelmenize vesile olan ananız gelmez miydi? Baba da ana da birdir bizim kitabımızda. Ama sizi belirli günlerde (yaklaşık dokuz ay on gün) taşıyan, yükünü sizinle birlikte yükleyen, sizi yediren ve içiren, hatta, o ne içtiyse ve yediyse, ne heyecanlar yaşadıysa size de yaşatan biricik varlık ananızın ölüm gününü öğrenmeniz sizin mahvolmanız demektir öyle değil mi? Ama mahvolmak yerine hayatı idame ettirmek için sanat yolunu seçen bir evlat yetiştirdiyse bir anne, bu evladının acıları musiki ilmiyle dinecek, ve o evlada bir nevi ilaç olacaktı hepsi… Yüzyılın en etkili ilaçlarından birisi olan Tool’un; başarılı, sert; ama bir o kadar da ‘zor’ olan müzikal deneyimlerine ibreti alem için şahit olmak her ademoğluna nasip olmasa da, arayan elbette Mevla’sını da bulacaktır, Tool’un dillere destan 10,000 Days şaheserini de…

Şarkı Listesi
1. Vicarious (7:08)
2. Jambi (7:30)
3. Wings For Marie (Pt 1) (6:13)
4. 10,000 Days (Wings Pt 2) (11:15)
5. The Pot (6:24)
6. Lipan Conjuring (1:13)
7. Lost Keys (Blame Hofmann) (3:48)
8. Rosetta Stoned (11:13)
9. Intension (7:23)
10. Right In Two (8:57)
11. Viginti Tres (5:02)

Toplam Süre: 69:06
 
Kadro
- Maynard James Keenan / ana vokal
- Adam Jones / gitar
- Justin Chancellor / bas
- Danny Carey / bateri
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay