Kullanıcı Girişi | Üyelik
Extension of the Wish
Andromeda
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 2001
Ortalama Oy :


| Dark-Dream sabit link
İlk dinlediğimde dikkatimi çeken bir grup olmuştur Andromeda, ilk olarak The Words Unspoken ile tanışmıştım. Şarkının girişi çarpıcı gelmişti, ardından albümü edinmiştim. Albümün en göze çarpan özelliği yoğun neo-klasik etkisi. Ayrıca Dream Theater'a baya yakın bir çizgideler sound olarak.

Diğer progressive gruplardan ayrıldıkları en önemli nokta ise gitaristleri. Şarkıların nerdeyse hepsinde inanılmaz uzunlukta gitar soloları var, zaman zaman Satriani ya da Vai mı dinliyorum dedirtiyor.
Şarkılar genel olarak başarılı, düzenleme konusunda baya uğraşılmış, gerçek anlamda emek var. belki bir klasik değil ama kendi türünde sağlam bir temele sahip. Az ve öz sayıda şarkı var, emin olun şarkıları kavramak bile bir hayli zaman alıyor.Beğenmediğim tek şey vokalleri olmuşturki zaten ilerleyen süreçte yeni vokalleriyle re-master versiyonu yapılmıştı albümün, aynı zamanda 2 adette şarkı eklenmişti.
Bu şarkıların çoğunu canlı olarak dinleme şansım da oldu, grup canlı performansında inanılmaz çalıyor. Gerçek anlamda profesyonel bir grup.

| Dreamtime sabit link
İlk dinlediğim andromeda albümüydü ki bu albümle sevdim andromedayı.vokal e alışmam biraz zor oldu gerçi.Özellikle the words unspoken ve in the deepest of waters süper atmosfer taşıyan parçalar.Güzel albüm güzel :))

Şarkı Listesi
1. The Words Unspoken (5:28)
2. Crescendo of Thoughts (5:25)
3. In the Deepest of Waters (7:07)
4. Chameleon Carneval (5:00)
5. Star Shooter Supreme (5:18)
6. Extension of the Wish (10:03)
7. Arch Angel (5:55)

toplam süre : 44:18 dk
 
Kadro
Lawrence Mackrory - vokal
Johan Reinholdz - gitar
Gert Daun - bass
Martin Hedin - klavye
Thomas Lejon - davul
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay