Kullanıcı Girişi | Üyelik
Voices In My Head
Riverside
Albüm Türü : EP
Yayın Yılı : 2005
Ortalama Oy :


| kingofloss__ sabit link
Voices In My Head'in EP olması ilginç aslında...Albüm kalitesinde,süper şarkılar içeriyor.İlk beş şarkı ilk albüm Out Of Myself'e girmemiş,daha önce yayınlanmamış şarkılardan oluşuyor fakat çok kaliteli şarkılar...Us sakin ve duygu yüklü bir parça...Acronym Love en sevdiğim Riverside parçaları arasında girdi.Anathema'nın Eternity dönemini anımsatan,melankolik ve duygu dolu yapısı,hissedilerek çalınmış soloları ve sözleriyle EP'nin en can alıcı parçası...Dna ts. Rednum or F.Raf ise elektronik altyapının ağırlıkta olduğu deneysel bir parça...The Time I Was Daydreaming'de tekrar melankoli rüzgarları esiyor,Mariusz'un vokalleri alıp götürüyor.Stuck Between de elektronik altyapılı ve güzel bir parça...Son üç şarkı ise Out Of Myself'in en iyi şarkılarının canlı yorumu,grubun canlı performansının da bu şarkılarda çok iyi olduğu söylenebilir.

Sonuç olarak EP olmasına rağmen Voices In My Head,çok iyi besteler taşıyan,Riverside sevenlerin kaçırmaması gereken bir "ara" eser...

| Dreamtime sabit link
EP diye pek önem vermemiştim ilk başlarda ama daha sonra bir şekilde ep yi edinince ağzım açık kaldı. Bir EP' ye göre kayıt kalitesi çok çok iyi ve en önemlisi live performanslarından alınmış bir kaç parça var ki duda'nın gerçekten de çok iyi bir vokalist olduğu bu parçalarda daha iyi anlaşılıyor.I believe 'in canlı şeklinin dinlenilmesini şiddetle öneriyorum.

Şarkı Listesi
1. Us(02:33)
2. Acronym Love(04:44)
3. Dna ts. Rednum or F.Raf(07:20)
4. The Time I Was Daydreaming(04:53)
5. Stuck Between(03:56)
6. I Believe (live)(03:59)
7. Loose Heart (live)(05:27)
8. Out Of Myself (live)(03:42)
 
Kadro
Mariusz Duda - bass gitar, vokal
Piotr Grudziñski - gitar
Piotr "Mittloff" Kozieradzki - davul
Michal Lapaj - klavye
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay