Kullanıcı Girişi | Üyelik
Images & Words
Dream Theater
Albüm Türü : Stüdyo
Yayın Yılı : 1992
Ortalama Oy :


| Dark-Dream sabit link
Dream Theater'ın cıkartmış olduğu belkide en başarılı album..gitar riffleri ritimler,duygu,herseyin yerli yerinde geldigi, kanatimce cıkarttıkları tum albumlerden sıyrılan bir album.

giris parcasından kapanana kadar kapatmakta zorlandıgım nadir albumlerden olmustur her zaman.icinde dream theater'i kitlelere tasıyan another day'ide bulundurmaktadır ve dream theater'i efsane yapan metropolis gelenegide bu albumde oraya cıkmıstır.virtuoziteyi goze sokmadan,melodikligi kaybeteden bastan sona akar album.
gruba gelen james labrie ile tam yol ileri gitmislerdir ki onceki vokale gore ses tınısı inanılmaz ve oldukca genis bir sesi var.diger elemanlar gibi vokalinde bir virtuoz ve son derece hakim.bunu her sarkıda daha iyi anlıyorsunuz,ozellikle learning to live'deki sesini kullanısı goz yasartıcı turden.

| morphine sabit link
Heavy Metal veya Hard Rock kalıplarına en uyumlu şarkılar bu albümde.
Hatta bu konuda en 'metal' şarkıları Pull Me Under... Metropolis, Take The Time gibi hitleri barındran bu müğthiş albümle orta okulda ne olduğunu bilmeden aldığım dt vhs kasediyle tanıştım. Images & Words Tour 1991 Tokyo konseri. gerçekten kusursuzdur.
Another Day ise gerçekten güzel bir balad havasına sahip. Neticede güzeldir.

| Dreamtime sabit link
Awake den sonra ikinci sırada yerini almakta bu albüm benim için.Her bir parçaya tapıyorum ama awake deki atmosfer başka.Kevin moore un çok büyük katkıları var bence bu grubun geçmişinde.Bne kevin moore öncesi ve sonrası diye ayırıyorum maalesef.Kevin moore lu dönemler benim için inanılmaz.

Dt dinlemeye başlamak isteyen kişilere önerebielceğim dt albümlerinden biri.

| ahmetkemalyildiz sabit link
Edindiğim ilk Dream Theater albümü. Kanımca en iyi albümleri budur. En sevdiğim Dream Theater eserlerini barındıran benzersiz bir albümdür I&W. Sırf albümün kapağına bakmak bile herşeyi anlatıyor. Dream Theater'ın bu işi atalarından daha iyi yapacağının veya yaptığının eşsiz örneği! Fazla söze de gerek yok arkadaşlar.

Şarkı Listesi
1. Pull Me Under(08:12)
2. Another Day(04:23)
3. Take the Time(08:20)
4. Surrounded(05:29)
5. Metropolis, Pt. 1: The Miracle and the Sleeper(09:31)
6. Under a Glass Moon(07:02)
7. Wait for Sleep(02:31)
8. Learning to Live(11:30)
 
Kadro
James LaBrie - Vokal
Kevin Moore - Keyboard
John Myung - Bass Gitar
John Petrucci - Gitar
Mike Portnoy - Davul ve Perküsyon
 
 
 
   
 
 
 
 


2006 - 2019 Progturk.com
Bu site progarchives.com'dan esinlenerek hayata geçirilmiştir.
Destek: Last.fm ProgressiveTR grubu
Kodlama ve Tasarım: Anıl "megamefta" Okay